Results 2012

Results of club members from local, state, national and international races and times from group training sessions are posted here:

Callala results

2012-12-09 17:08:51 admin

Well done to everyone who competed at Callala today. Special congrats to Zac Hale, Allison Dillan and Natalie Moore who finished their first triathlons – we hope it’s the start of many to come. Club results available on the following link – let us know if we’ve missed anyone.

callala results 2012

Posted in: Results2012 Read more... 0 comments

Results from November Iluka training event

2012-11-18 16:31:50 admin

LONG COURSE
Tim O’Shea                  51:00
Josh Henry                  52:11
Tim O’Connell            54:55
Bill Stahlhut                55:12
Dave Edwards            56:55
Chris Stubbs               58:40
Steve Moore                59:26
Annette Sampson      1:00:51
David Walker             1:01:55
Kendall McMaster     1:02:30
Bill Frazer                   1:02:40
Peter Wilson              1:05:00
Mark Whykes            1:07:36
Rachel Whykes         1:07:36
Amber Grainger        1:08:30
Kate Staples               1:08:36
Rachel Lewis             1:14:15
Janelle Prout             1:16:00

Ashley Hale               52:55 (short swim)
Marcus Vowels         1:01:00 (no run)

SHORT COURSE
Brooke Crossland             32:13
Zac Hale                          34:00
Kristina O’Shea                34:30
Micheal Crossland          37:05
Julieanne Fogg                39:00
Jodie Hale                      39:10
Jeff Cockrem                  39:20
Kathy Lewis                      42:04
Tilhaney Grainger         42:10
Addison Evans                45:20
Rick O’Shea                   50:28
Judy Watson                  1:04:00
Graeme Watson            1:04:18

Geoff Lewis                    42:34 (2 laps run)
Aaron Lauder                38:00 (no run)
Lily Lauder                    44:40 (2 laps run)
Alice Lauder                  49:05 (2 laps run)
Paul Coombes               1:06:00 (2 laps bike)

Posted in: Results2012 Read more... 0 comments

Results from Husky 1

2012-11-04 19:15:18 admin
Click on link for a full list of Club members’ results! Well done everyone. If we’ve missed anyone, please let Annette know.

HUSKY 1 RESULTS 2012

Posted in: Results2012 Read more... 0 comments

Results from World Age Group Championships

2012-10-22 11:20:08 annette

SPRINT
20 10 Mitchell Brown 1:05:59 16-19 Male 20 0:10:32 0:32:30 0:17:09
114 32 Hugh Harrison 1:10:10 16-19 Male 114 0:11:56 0:34:15 0:18:12
180 24 Joshua Henry 1:12:01 3034 Male 177 0:11:06 0:33:51 0:19:53
426 31 Matt Lewis 1:17:23 2024 Male 368 0:14:19 0:35:38 0:20:49
478 61 Tim O’connell 1:18:25 4044 Male 405 0:13:08 0:36:14 0:22:11
875 46 William Frazer 1:29:01 5559 Male 593 0:17:04 0:41:17 0:22:51
957 56 Kylie Stewart 1:31:50 4044 Female 340 0:14:51 0:43:10 0:24:08

OLYMPIC
712 60 William Stahlhut 2:36:50 5054 Male 534 0:30:50 1:14:33 0:42:33

Posted in: Results2012 Read more... 0 comments

Forster Results

2012-10-12 17:51:09 admin
FORSTER RESULTS
ULTIMATE
256 2 323 Katie WINKWORTH 7:30:24 20-24 Female 31 0:37:26 4:34:24 2:13:29
180 10 278 Tibor SLEZAK 6:30:31 50-54 Male 167 0:42:24 3:55:29 1:45:32
 
SPRINT
262 13 914 Kylie Stewart 1:24:54 40-44 Female 82 0:15:28 0:43:33 0:25:52
14 2 531 Mitchell Brown 1:03:11 18-19 Male 14 0:10:43 0:33:40 0:18:48
79 6 629 Matt Lewis 1:11:13 20-24 Male 65 0:14:29 0:34:38 0:22:05
225 5 822 Bill Frazer 1:21:39 55-59 Male 160 0:17:48 0:40:07 0:23:43
Posted in: Results2012 Read more... 0 comments

Results 16 Sept 2012

2012-09-16 19:41:17 admin

Duathlon & Triathlon

Members were offered the choice of  a duathlon or triathlon.

In the long course the first swimmer and first runner entered transition around the same time, the only difference was Josh sacrificed a few seconds for comfort as he put on a jacket before going on the bike course. I am sure all the other swimmers wished they had followed Josh’s example.

SHORT COURSE
Deidre Ellis 34:38
Rick O’Shea 37:01
Jeff Cockrem 40:18
Abbie Wilesmith 49:25
Paul Coombes (swim & bike) 37:37
LONG COURSE
Tim O’Shea 51:03
Josh Henry 53:18
Bill Stahlhut 54:47
Steve Moore 59:49
Neil Galletly 1:00:40
Elisha Bell 1:02:33
Bill Frazer 1:03:16
Kendall McMaster 01:04:34
Tamlyn Phillip 1:11:27
Stacy Wilesmith 1:15:15
Marg O’Shea 1:21:55
Annette Sampson (bike only) 34:19
Tim O’Connell (swim & bike) 37:07
Posted in: Results2012 Read more... 0 comments

Results Duathlon 19/8/2012

2012-08-19 13:08:18 admin
Long Course
Mitchell Brown 47:42
Tim O’Shea 49:10
William Stahlhut 49:46
Ashley Hale 49:55
Karl Hayes 50:33
Joshua Henry 53:38
David Edwards 54:35
Jay Luke 56:50
Paula Luke 58:49
Neil Galletly 59:31
Kylie Stewart 1:01:38
Bill Frazer 1:02:01
Kate Staples 1:06:20
Shane Cousins DNF
Andrew Wakefield DNF
Short Course
Rick O’Shea 0:44:52
Marg O’Shea 0:50:32
2 Lap Run
Kristie O’Shea 0:55:46
Posted in: Results2012 Read more... 0 comments

Results Duathlon 17/6/2012

2012-06-18 20:21:46 admin

Short Course: 1 lap run, 1 lap bike, 1 lap run
Tim O’Shea: 25:33

Short Course: 1 lap run, 2 lap bike, 1 lap run
Mark Stewart: 44:02

Short Course: 2 lap run, 1 lap bike, 2 lap run
Kristy O’Shea

Long Course: 2 lap run, 2 lap bike, 2 lap run
Karl Hayes: 47:33
Tim O’Connell: 48:40
Bill Stahlhut: 48:41
Ashley Hale: 50:48
Dave Walker: 56:39
Kendall Mc Master: 57:35
Marg OShea: 1:18:00

 

Posted in: Results2012 Read more... 0 comments

Results 29 April 2012

2012-04-29 06:05:08 admin

SHORT COURSE
Brooke Crossland 32:32
Geoff Lewis 33:43
Kathy Lewis 37:21
Marg O’Shea 37:56
Rick O’Shea 38:30
Michael Crossland 43:32
Sandy Russell (bike) 20:00

LONG COURSE
Josh Henry 50:03*
Tim O’Shea 50:13
Dave Edwards 53:23
Tim O’Connell 53:37
Luke Harden 58:51
David Walker 59:10
Kendall McMaster 1:00:45
Glen Keefe 1:04:51
Bruce Presland 1:05:28
Mark Stewart (no run) 40:00

Apologies to Josh who thought he had finished after 2 laps of the run and had a break before finishing!!!!

In TriNSW Club Champs

2nd in her age group 20-24 Female  Katie WINKWORTH Total: 02:04:48 Swim: 00:18:34 Bike: 01:01:53 Run: 00:44:20

5th in his age group 50-54 Male Bill STAHLHUT Total: 01:45:14 Swim: 00:18:08 Bike: 00:53:22 Run: 00:33:43

36 in his age group  15-19    Male    Matt LEWIS     Total: 01:49:05 Swim: 00:17:54     Bike: 00:54:07    Run: 00:37:03

Posted in: Results2012 Read more... 0 comments

SYDNEY OLYMPIC DISTANCE 15/4/2012

2012-04-15 08:11:12 admin

MALES
42    9    214    Mitchell BROWN    02:06:20    15-19    Male    42    00:20:22    01:07:21    00:36:47
239    16    1679    Jack STEWART    02:20:06    15-19    Male    229    00:22:00    01:11:15    00:43:25
435    69    544    David EDWARDS    02:27:28    35-39    Male    392    00:25:49    01:11:41    00:46:08
1111    138    1098    Jason LUKE    02:47:58    40-44    Male    00:37:07    01:16:34    00:49:47
1032    95    1680    Mark STEWART    02:45:42    45-49    Male    859    00:25:49    01:17:47    00:57:08
291    11    1659    William STAHLHUT    02:22:19    50-54    Male    273    00:26:59        02:22:19
872    8    1073    Tony LIM    02:40:49    60-64    Male    739    00:28:45    01:17:43    00:49:47

WOMEN
832    9    1546    Annette SAMPSON    02:39:29    45-49    Female    123    00:28:39    01:18:30    00:48:08
1065    33    855    Lenell HOLLYWOOD    02:46:30    35-39    Female    184    00:28:34    01:23:26    00:50:38
1115    32    1099 Paula LUKE 02:48:04    30-34    Female    00:31:12    01:22:28    00:48:36

Posted in: Results2012 Read more... 0 comments

Batemans Bay Ultimate Festival

2012-04-01 21:14:16 admin

Results from the Batemans Bay Ultimate Festival 31/3/ – 1/4/2012

There is a problem with the run times that are displayed for the ultimate.

Download Batemans Bay 2012 results 2012

ENTICER
FEMALES
40 1 420 Brooke CROSSLAND 00:44:11 12-13 Female 9 00:06:22 00:25:06 00:12:42
100 7 513 Kim DOMAZAR 00:51:24 35-39 Female 43 00:07:22 00:30:27 00:13:35
130 13 526 Jodie HALE 00:53:55 35-39 Female 66 00:10:11 00:30:14 00:13:28
135 6 593 Kathryn LEWIS 00:54:52 45-49 Female 70 00:08:42 00:32:41 00:13:28
136 5 603 Marg O’SHEA 00:55:22 50-54 Female 71 00:08:48 00:33:41 00:12:52
181 7 605 Alex ORGAN- MUSMARRA 01:03:06 50-54 Female 00:10:44 00:36:19 00:16:02

MALES
66 3 465 Geoffrey LEWIS 00:47:24 55-59 Male 43 00:07:31 00:27:37 00:12:16
107 4 480 Rick O’SHEA 00:51:57 55-59 Male 61 00:08:33 00:30:48 00:12:36
151 5 450 Michael CROSSLAND 00:56:31 45-49 Male 70 00:07:40 00:31:55 00:16:55

TEAMS
4 1 628 SANDY&TIM 00:49:42 Enticer Teams Unisex 1 00:05:42 00:35:00 00:08:59

SPRINT

FEMALES

133 2 159 Mandy MEREDITH 01:28:53 55-59 Female 25 00:16:34 00:43:14 00:29:05
173 6 172 Kylie STEWART 01:32:37 40-44 Female 43 00:16:40 00:49:38 00:26:18
265 18 170 Colleen STAHLHUT 01:53:21 40-44 Female 99 00:23:40 00:58:59 00:30:41

MALES
7 2 4 Mitchell BROWN 01:09:22 18-19 Male 7 00:11:33 00:39:12 00:18:36
10 2 12 Hugh HARRISON 01:10:32 16-17 Male 9 00:13:05 00:38:34 00:18:53
17 3 332 Jack STEWART 01:13:17 16-17 Male 16 00:11:35 00:39:15 00:22:27
19 2 236 Tim OCONNELL 01:13:36 40-44 Male 17 00:13:42 00:38:46 00:21:07
20 1 20 Tim O’SHEA 01:13:44 14-15 Male 18 00:13:07 00:40:23 00:20:13
80 2 214 David GRIFFIN 01:23:37 55-59 Male 72 00:16:20 00:42:20 00:24:56
87 10 84 Brendon KELLY 01:24:09 20-24 Male 77 00:16:40 00:44:00 00:23:28
92 3 226 Tony LIM 01:24:29 60-64 Male 81 00:17:25 00:42:49 00:24:14
108 11 234 Steve MOORE 01:25:58 45-49 Male 91 00:13:51 00:47:24 00:24:42
138 11 259 David WALKER 01:29:20 40-44 Male 111 00:17:50 00:45:44 00:25:45
174 11 232 Kendall MCMASTER 01:32:54 50-54 Male 131 00:17:43 00:49:50 00:25:20

ULTIMATE
FEMALES
151 8 107 Lenell HOLLYWOOD 07:13:52 35-39 Female 31 00:36:55 04:45:05 00:00:05

MALES
61 3 208 Bill STAHLHUT 06:04:02 50-54 Male 54 00:35:56 03:55:30 00:00:07
113 5 202 Tibor SLEZAK 06:39:47 45-49 Male 95 00:39:55 04:14:57 00:00:08

TEAMS
3 2 260 MUSHIE AND HIS MATES 05:58:50 Teams Male 2 00:29:36 04:05:47 00:00:06

Posted in: Results2012 Read more... 0 comments

Shark Bait Swim Results

2012-03-21 02:06:30 admin

2k Swim

Age Group Name
Time
14-17 yrs


Female Elizabeth Patterson 33.55 Overall Female
Male
18-29yrs
Female Katie Winkworth 40.53 Cat winner
Lauren Hooke 45.5
Male Terry Mulcahy 34.03 Wetsuit
Josh Roy 43.3 Cat winner
Dean philliponi 65.13
30-39yrs
Female Kimberley Norton 41.28 Cat winner
Male Josh Henry 33.44 Overall Male
Andrew Wilkinson 33.46 Cat winner
Justin McEvoy 36.26
Kierrin McKnight 37.59
Matt Malone 44.41
Bryden Neville 48.4
Brett Sounness 49.08
Mark Mangan 57.03
40-49
Female Annette Sampson 47.05 Cat winner
Clare Eastment 54.3
Karen Abbey 55.56
Trish Bailey 58.35
Jacqui Taffel DNF
Male Brian May 34.46 Cat winner
Tim O’Connell 39.34
Christain Trinder 39.44
Mark Stewart 40.12
Stephen Moore 40.57
David Herriott 41.59
Todd McEvoy 43.03
Eamon Grattan-Smith 43.2
Geoffrey Young 43.4
Wayne Elder 45.24
Mark Whykes 46.3 Wetsuit
Peter Wilson 47.14
James Dixon 47.25
Scott Rankin 47.28
Chris Stubbs 48.17
Chris Ivin 49.15
Kevin Waterer 49.28
Andrew Chapman 50.48
Adrian Robertson 50.56
Tony Briggs 52.22
Andrew Pulver 53.45
Stephen Legzdin 54.07
Steve Fodor 59.37
50+
Female Kathy Johnson 43.56 Cat winner
Karen Davis 47.38
Mandy Meredith 51.04
Angela Murray 53.31
Male Mark Emerton 38.42 Cat winner
Chris Vince 41.4
John Dyball 46.56
Brendan Faulkner 48.42
Phil Kennedy 49.59
Tino DiBello 51.04
Bill Stahlhut 51.47
Glen Armstrong 57.26

Mini Swim

Age Group Name
Time
6-12yrs
Female Chelsie McKnight 5.57 Cat Winner
Nellie Gray 6.53
Emma Moore 7.03
Tess Hiscock 7.48
Julia Armstrong 9.33
Male Jarrod Whykes 6.41 Cat Winner
Sebastian Young 6.49
Jake Elder 8.23
Riley Spender 9.04
13-17yrs
Female Annalise mcDonald 4.59 Overall Female
Paris le Gall-Zabec 5.32
Julia May 6.33
Male Callan Hiscock 6.37 Overall Male
Finn Wilson 7.29 Cat Winner
Sam Stubbs 8.4
40-49
Female Tracey Trinder 7.34 Cat Winner
50+yrs
Male Paul Coombes 8.57 Cat Winner

1k Swim

Age Group Name Time
12-17yrs
Female Annalise McDonald 33.25 Cat Winner
Paris Le-Gall Zabec 34.37
Billie Trinder 44.23
Courtney Edwards DNF
Male Jarrod Edwards 30.3 Overall Male
Cameron Galletly 31.05
Gus Lasker 31.47
Tim O’Shea 31.55
Troy Whittington 39.04
Shaun May 41.4
Harry McGill 50.48
18-29yrs
Female Mandy Rocue 31.54 Overall Female
Kate Alkemade 46.56 Cat Winner
Male Matt Lewis 34.39 Cat Winner
Jarrod Alkemade 46.56
30-39yrs
Female Naomi Parkes 44.23 Cat Winner
Male Don Brown 39.57 Cat Winner
Brennan Jacoby 41.12
Dave Edwards 42.25
40-49yrs
Female Keeli Cambourne 33.33 Cat Winner
Kylie Stewart 40.26
Jacqui Taffel 40.4
Rachel Whykes 42.18
Leesa Alexander 42.25
Ally Strand 42.25
Nicole Osmond 44.28
Nicola Ross 46.26
Rachel Lewis 46.26
Cathie McGill 60.01
Male Dan Kielly 34.31 Cat Winner
William Osmad 35.57
Glenn Spender 37.15
Andrew Wakefield 37.35
Jake Klein 41.4
Ben Parkes 42.56
Evan Elstein 43.36
50+yrs
Female Jo Cottee 39.04 Cat Winner
Bev Tenner 44.35
Kim Robertson 50.2
Sue Ferguson 51.05
Beverly Binks 51.05
Sue Heins 52.39
Therese Cleary 57.38
Male Neil Galletly 31.52 Cat Winner
Mark Armstrong 40.08
Marcus Vowels 43.41
Peter Birrell 44
John Taylor 44.07
kendall McMaster 44.38
Dennis Robertson 48.45
Martin Benge 65.4
Bernard Jeffery Lost time!
Posted in: Results2012 Read more... 0 comments

Shark Bait(1km)

2012-03-21 02:01:42 admin
Round the Point

 

Age Group

Name Time
12-17yrs
Female Annalise McDonald 33.25 Cat Winner
Paris Le-Gall Zabec 34.37
Billie Trinder 44.23
Courtney Edwards DNF
Male Jarrod Edwards 30.3 Overall Male
Cameron Galletly 31.05
Gus Lasker 31.47
Tim O’Shea 31.55
Troy Whittington 39.04
Shaun May 41.4
Harry McGill 50.48
18-29yrs
Female Mandy Rocue 31.54 Overall Female
Kate Alkemade 46.56 Cat Winner
Male Matt Lewis 34.39 Cat Winner
Jarrod Alkemade 46.56
30-39yrs
Female Naomi Parkes 44.23 Cat Winner
Male Don Brown 39.57 Cat Winner
Brennan Jacoby 41.12
Dave Edwards 42.25
40-49yrs
Female Keeli Cambourne 33.33 Cat Winner
Kylie Stewart 40.26
Jacqui Taffel 40.4
Rachel Whykes 42.18
Leesa Alexander 42.25
Ally Strand 42.25
Nicole Osmond 44.28
Nicola Ross 46.26
Rachel Lewis 46.26
Cathie McGill 60.01
Male Dan Kielly 34.31 Cat Winner
William Osmad 35.57
Glenn Spender 37.15
Andrew Wakefield 37.35
Jake Klein 41.4
Ben Parkes 42.56
Evan Elstein 43.36
50+yrs
Female Jo Cottee 39.04 Cat Winner
Bev Tenner 44.35
Kim Robertson 50.2
Sue Heins 52.39
Male Neil Galletly 31.52 Cat Winner
Mark Armstrong 40.08
Marcus Vowels 43.41
Peter Birrell 44
John Taylor 44.07
kendall McMaster 44.38
Dennis Robertson 48.45
Martin Benge 65.4
Bernard Jeffery Lost time!
Posted in: Results2012 Read more... 0 comments

RESULTS MARCH 10/11

2012-03-11 08:51:36 admin

DEVONPORT_AND_GONG_RESULTS

DEVONPORT

SPRINT – JUNIOR ELITES
BROWN Mitchell Junior 0:09:59 0:00:44 0:36:02 0:00:28 0:17:43 30 1:04:56

OLYMPIC – AGE GROUP
Bill STAHLHUT Male 50 – 54 2:26:20 47 41 3 0:30:37 0:01:54 1:12:33 0:01:06 0:40:10

VICTOR HARBOUR OLYMPIC

Louise HEYWOOD 2:35:09 45 – 49 1 Female 0:27:47 4 1:18:52 1 0:48:31 3

WOLLONGONG

ENTICER – FEMALE
57 8 Brooke CROSSLAND 00:33:26 12-13 Female 13 00:05:10 00:17:05 00:11:10
180 9 Colleen STAHLHUT 00:38:55 40-44 Female 76 00:08:06 00:19:43 00:11:06
211 15 Jodie HALE 00:40:15 35-39 Female 97 00:08:22 00:20:03 00:11:48
212 16 Kim DOMAZAR 00:40:15 35-39 Female 98 00:06:21 00:22:04 00:11:49

ENTICER – MALE
8 1 Sean OATEN 00:28:40 50-54 Male 6 00:05:13 00:15:14 00:08:13
105 2 Geoffrey LEWIS 00:35:58 55-59 Male 71 00:06:20 00:19:20 00:10:18

SPRINT – MALE
9 3 Hugh HARRISON 01:00:51 16-17 Male 7 00:10:54 00:29:43 00:18:26
36 2 Tim OCONNELL 01:07:01 40-44 Male 31 00:12:06 00:30:57 00:21:45
68 7 James DIXON 01:11:39 35-39 Male 57 00:14:33 00:32:23 00:21:39
86 6 Brendon KELLY 01:13:22 20-24 Male 72 00:14:56 00:33:30 00:22:14
97 4 Neil GALLETLY 01:14:38 50-54 Male 82 00:12:30 00:32:34 00:26:13
122 13 David WALKER 01:16:47 40-44 Male 103 00:15:48 00:33:15 00:24:50
148 2 Ken PRICE 01:18:39 60-64 Male 125 00:15:26 00:31:57 00:28:03
322 1 Marcus VOWELS 01:38:09 70+ Male 226 00:17:53 00:43:05 00:31:43

OLYMPIC – MALE
73 4 Bill STAHLHUT 02:09:40 50-54 Male 68 00:25:09 00:59:37 00:42:17
85 6 Ashley HALE 02:11:31 40-44 Male 79 00:24:02 01:01:21 00:44:27
90 3 Matt LEWIS 02:13:01 18-19 Male 82 00:26:28 00:59:48 00:45:13
104 21 David EDWARDS 02:15:31 35-39 Male 94 00:23:39 01:02:27 00:47:28

Posted in: Results2012 Read more... 0 comments

Huskisson Triathlon Festival 2012

2012-02-20 09:59:48 admin

Download Results as pdf

LONG COURSE WOMEN
381 11 Louise HEYWOOD 05:19:54 45-49 Female 39 00:41:31 02:38:32 01:59:50
837 31 Lenell HOLLYWOOD 05:43:01 35-39 Female 150 00:36:28 03:12:54 01:53:39

LONG COURSE MEN
138 5 Bill STAHLHUT 04:27:57 50-54 Male 131 00:34:39 02:25:26 01:27:52
410 155 Benjamin DUNCAN 05:28:45 30-34 Male 362 00:41:23 02:43:57 02:03:24
422 158 Martin BELL 05:32:23 30-34 Male 370 00:35:57 02:53:25 02:03:01
424 9 Tony LIM 05:32:31 60+ Male 372 00:37:46 02:46:34 02:08:10
813 130 Ashley HALE 05:39:31 40-44 Male 673 00:32:03 02:38:32 02:28:55

LONG COURSE TEAMS
4 3 MOOSHI AND HIS MATES 04:07:01 Teams Male 3 00:28:01 02:19:10 01:19:50
13 7 GETTING SMARTER 04:34:15 Teams Male 7 00:36:05 02:20:06 01:38:03
23 13 BRATS (BONDI RUN & TRIATHLON) 04:46:47 Teams Unisex 13 00:27:31 02:40:02 01:39:13
35 24 TEAM HARDEN & HEAD 04:57:18 Teams Unisex 24 00:34:09 02:22:18 02:00:51

SPRINT MEN
12 2 Mitchell BROWN 01:04:40 18-19 Male 12 00:10:37 00:37:10 00:14:47
19 3 Jack STEWART 01:06:04 16-17 Male 18 00:10:34 00:36:04 00:17:07
46 3 Matt LEWIS 01:09:14 18-19 Male 43 00:13:48 00:35:38 00:17:28
54 10 Tim OCONNELL 01:10:09 40-44 Male 50 00:12:45 00:33:25 00:21:07
136 19 Chris STUBBS 01:16:16 40-44 Male 116 00:13:26 00:36:06 00:23:31
185 12 Steve MOORE 01:18:42 45-49 Male 153 00:12:49 00:38:53 00:23:49
186 3 David GRIFFIN 01:18:43 55-59 Male 154 00:15:08 00:36:15 00:23:36
196 13 Bryce HAMMOND 01:19:01 14-15 Male 161 00:17:51 00:36:33 00:22:34
214 35 Anthony ATKINS 01:19:26 35-39 Male 175 00:17:51 00:35:34 00:22:14
247 8 Brendon KELLY 01:20:39 20-24 Male 199 00:15:11 00:39:16 00:22:49
285 3 Ken PRICE 01:21:53 60-64 Male 221 00:15:49 00:35:37 00:27:02
294 9 Neil GALLETLY 01:22:17 50-54 Male 228 00:13:21 00:38:36 00:27:01
303 22 Bruce PRESLAND 01:22:36 45-49 Male 234 00:16:15 00:38:26 00:23:54
308 50 Glen KEEFE 01:22:42 35-39 Male 237 00:17:09 00:38:34 00:23:39
371 43 David WALKER 01:24:56 40-44 Male 269 00:16:36 00:39:28 00:25:25
457 13 Chris VINCE 01:27:10 50-54 Male 315 00:13:09 00:42:30 00:28:10
503 8 Tony MCGOWAN 01:28:38 55-59 Male 342 00:16:52 00:40:12 00:28:32
631 79 Daniel KIELLY 01:33:42 35-39 Male 405 00:14:15 00:41:12 00:34:12
679 16 Samuel PRESLAND 01:35:47 14-15 Male 427 00:17:01 00:46:00 00:29:10

SPRINT WOMEN
154 3 Annette SAMPSON 01:17:11 45-49 Female 25 00:14:43 00:35:43 00:23:12
156 2 Elisha BELL 01:17:15 25-29 Female 27 00:14:21 00:39:43 00:20:17
249 8 Paula LUKE 01:20:42 30-34 Female 49 00:15:56 00:36:11 00:22:49
272 8 Mekayla BURDFIELD 01:21:37 16-17 Female 59 00:13:21 00:41:12 00:24:43
427 20 Kylie STEWART 01:26:24 40-44 Female 126 00:15:18 00:40:28 00:26:20
450 32 Tamlyn PHILLIPS 01:26:58 35-39 Female 138 00:15:25 00:38:56 00:27:32
452 23 Kim WATERS 01:26:59 40-44 Female 140 00:16:03 00:43:26 00:23:51
458 2 Mandy MEREDITH 01:27:16 55-59 Female 143 00:15:39 00:37:31 00:30:39
466 33 Amber GRAINGER 01:27:27 35-39 Female 146 00:17:16 00:42:28 00:23:40
498 11 Joanne WARREN 01:28:25 45-49 Female 160 00:17:17 00:41:41 00:26:01
733 58 Kim DOMAZAR 01:39:06 35-39 Female 286 00:17:20 00:45:50 00:30:39
777 11 Rebecca KENNY 01:42:39 16-17 Female 317 00:17:08 00:47:42 00:34:27
784 50 Colleen STAHLHUT 01:43:52 40-44 Female 321 00:22:37 00:45:19 00:31:05
812 74 Jodie HALE 01:48:56 35-39 Female 347 00:23:52 00:49:03 00:31:01
813 75 Vanessa EDWARDS 01:48:57 35-39 Female 348 00:18:52 00:53:55 00:30:54
819 56 Sonja HAMMOND 01:49:32 40-44 Female 353 00:17:31 00:48:36 00:37:15
852 62 Catherine HEAD 02:00:55 40-44 Female 377 00:35:49 00:49:00 00:30:58

SPRINT TEAMS
12 1 LATE ENTRIES 01:26:42 Teams Male 1 00:14:32 00:42:09 00:27:05

ENTICER FEMALES
34 5 Julia ANDRE 00:37:08 12-13 Female 8 00:06:41 00:20:38 00:09:48
41 6 Brooke CROSSLAND 00:37:43 12-13 Female 9 00:07:08 00:19:41 00:10:52
58 9 Chelsea OATEN 00:38:17 12-13 Female 15 00:08:39 00:20:01 00:09:36
245 9 Kathryn LEWIS 00:46:10 45-49 Female 136 00:10:15 00:24:41 00:11:13

ENTICER MALES
3 2 Tim O’SHEA 00:29:57 14-15 Male 3 00:05:53 00:16:54 00:07:09
16 9 Sean OATEN 00:34:27 12-13 Male 13 00:07:05 00:18:59 00:08:23
24 11 Cameron GALLETLY 00:35:49 12-13 Male 19 00:06:19 00:20:04 00:09:25
42 17 Dylan OATEN 00:37:49 12-13 Male 33 00:07:57 00:19:17 00:10:33
99 2 Geoffrey LEWIS 00:40:40 55-59 Male 67 00:08:27 00:21:58 00:10:14

OCEAN SWIM
28 3 Katie WINKWORTH 00:18:46 20-29 Female 10
38 6 Daniel KIELLY 00:20:00 30-39 Male 24
48 3 Rebecca KENNY 00:21:17 U20 Female 20
83 10 Ally STRAND 00:23:36 40-49 Female 39
95 14 Ben PARKES 00:24:38 30-39 Male 48
96 7 John TAYLOR 00:24:44 50-59 Male 49

Posted in: Results2012 Read more... 0 comments